Farby do stylizacji włosów

Przefarbowanie włosów to jeden z najskuteczniejszych i najprostszych sposobów na odświeżenie lub całkowitą odmianę wyglądu. Współczesne farby to bezpieczne produkty, które – jeśli odpowiednio używane – nie tylko nie niszczą struktury włosa, ale potrafią go również odżywić. Sprawdź, na jakie farby do stylizacji włosów postawić.

Czym kierować się podczas wyboru farby do stylizacji włosów?

Siwe, matowe czy spłowiałe włosy dodają lat i odbierają uroku. Na szczęście zmiana czy odświeżenie koloru włosów jest dziś procesem szybkim, bezpiecznym i prostym. Aby cieszyć się pięknym odcieniem fryzury, wystarczy sięgnąć po sprawdzoną farbę do włosów. Jaka farba pozwoli Ci osiągnąć ten efekt? Taka, która zawiera jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Większość farb, które możemy odnaleźć na półkach w drogeriach, posiada szkodliwy wpływ na nasze włosy. Obfitujące w amoniak, rezorcynę, nikiel i parabeny popularne farby do włosów prowadzą do podrażnienia i przesuszenia skóry głowy, które dają efekt łamliwych, matowych i zniszczonych włosów. Stosowany powszechnie amoniak jest ponadto szkodliwy dla zdrowia, szczególnie dla kobiet w ciąży. Czym zastąpić więc potencjalnie niebezpieczne, lecz popularne i tanie farby do włosów z drogerii?

Stylizacja włosów – profesjonalne farby

Producenci wiodących marek kosmetyków do włosów coraz częściej zdają sobie sprawę z konieczności wprowadzenia bardziej naturalnych i łagodnych rozwiązań. Stawiają więc na farby, w składzie których znajdują się liczne olejki i barwiące ekstrakty roślinne. Nie ma w nich amoniaku, parabenów ani niklu. Nie są całkowicie wolne od syntetyków, gdyż to właśnie substancje sztuczne ostatecznie odpowiadają za trwały kolor na głowie – w przeciwieństwie do naturalnej, lecz łatwozmywalnej henny – ale ich działanie nadal jest o wiele bezpieczniejsze dla skóry głowy. W sklepie Montibello odnaleźć można produkty zapewniające trwałą i łagodną koloryzację bez amoniaku. Dzięki nowoczesnej technologii, która wykorzystuje wodę oraz naturalne humektanty, farby Montibello delikatnie i skutecznie wprowadzają pigment do wnętrza włosa. Efekt? Piękny, trwały kolor oraz zdrowe, błyszczące włosy.

Stylizacja włosów na wiele sposobów – trwała koloryzacja

Stylizacja włosów za pomocą zmiany koloru to doskonały sposób na urozmaicenie wizerunku. Farbowanie włosów nie zawsze oznacza jednak ten sam proces. Wśród farb do włosów można wyróżnić środki umożliwiające koloryzację zmywalną, półtrwałą i trwałą. Każda wymaga użycia innych preparatów i posiada swoje własne zalety. Największą popularnością cieszą się oczywiście farby trwałe. Farby te wnikają do wnętrza łodygi włosowej, a ich pigmenty osadzają się w warstwie korowej włosa i pozostają tam na stałe. Do trwałych farb zaliczają się również rozjaśniacze, które utleniają melaninę we włosach. To ten preparat ingeruje w strukturę włosa najmocniej i niesie ze sobą potencjalnie największe zagrożenie. Jego plusem jest jednak bardzo długa i intensywna trwałość barwy.

Tymczasowa kolorowa stylizacja włosów

Alternatywą dla farb trwałych są preparaty tymczasowe, które nie wnikają do wnętrza włosa, a osadzają się jedynie na jego powierzchni. Większość preparatów półtrwałych to farby do włosów bez amoniaku (niektóre zawierają jego małe ilości), przez co są one łagodniejsze. Także stężenie oksydantu dodawanego do takiej farby jest niskie – do 3%. Wiele kobiet stawia na takie farbowanie podczas ciąży. Spłukują się one jednak wraz z każdym myciem włosów. Coraz większą popularnością cieszą się też farby ton w ton, które pozwalają na częste eksperymentowanie z różnymi odcieniami bez ryzyka odrostów – preparaty te spłukują się bowiem równomiernie. Ostatecznie sięgnąć można również po nietrwałe środki koloryzujące jak płukanki, maski, szampony czy pianki, które utrzymują się na włosach od jednego do kilku myć – są za to zupełnie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla włosów.

Farbowanie włosów może być proste i bezpieczne. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone farby o naturalnym składzie, dzięki którym Twoje włosy zyskają upragniony kolor i odżywienie. Pamiętaj o tym podczas wyboru następnej farby do stylizacji włosów!

Polecane pomysły na biznes: