Pomysł na biznes naprawa rowerów

Młodzieńcze zainteresowania mogą stać się źródłem utrzymania. Jak najbardziej. O ile oczywiście odpowiednio podejdzie się do tematu. Przykładem może być pomysł na biznes naprawa rowerów. W sytuacji, gdy ktoś od dziecka ewidentnie ma smykałkę do majsterkowania, potrafi rozłożyć rower, ponownie go zmontować, przy czym nie zostają mu żadne luźne części, a ruchome mechanizmy są w stanie się swobodnie przesuwać względem siebie, można założyć, że poradzi sobie w takim interesie.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że sam fakt, iż ktoś lubi to robić, nie wystarczy. Trzeba ustalić adekwatne do włożonego trudu ceny za usługę, nie dać się wykorzystywać („Panie, zapłacę po wypłacie…”) i zdobyć dostawcę części, który nie zedrze zbytnio podczas uzupełniania stanów magazynowych. Bardzo istotne również jest to, aby starać się na bieżąco regulować sprawy z fiskusem i ZUS-em.

Bez tego przetrwanie na rynku może okazać się niemożliwe. Zamiast zarabiać, trzeba się będzie zająć spłacaniem kar naliczanych zawsze bardzo chętnie przez urzędników.

Polecane pomysły na biznes: