Pomysł na biznes bar

Kiedy nie ma się za dużo funduszy na rozruch przedsiębiorstwa (choćby i było ono jednoosobowe) w branży gastronomicznej, a w głębi serca wiemy, że odnaleźlibyśmy się doskonale za ladą serwując posiłki dla klientów, zawsze można próbować realizować pomysł na biznes bar.

Wprawdzie, jak to punkt gastronomiczny musi być dostosowany do wymogów stawianych przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w związku z zachowaniem procedur HACCP i Dobrej Praktyki Higienicznej, jednakże uruchomienie baru jest bez wątpienia daleko łatwiejsze niż założenie nawet małej restauracji. W zasadzie potrzeba pomieszczenia w korzystnej lokalizacji i kilka tysięcy na jego odpowiednią adaptację zgodną z przeznaczeniem.

Nie należy też zapominać o stosownym przygotowaniu merytorycznym. Niewyobrażalne jest, by ktoś bez zielonego pojęcia o przygotowywaniu żywności zgodnie z normami obowiązującymi w naszym kraju zabierał się za taki interes… Stąd już doprawdy niedaleko do masowych zatruć, a co najmniej bólu brzucha i sromotnej plajty.

Polecane pomysły na biznes: