Pomysł na biznes konserwacja obrazów

Absolwenci kierunków artystycznych w nieznacznym tylko odsetku odnajdują się na rynku pracy jako niezależni twórcy mogący utrzymać się z pędzla, czy dłuta. Większość z nich po odebraniu dyplomu staje przed dylematem: co dalej? Praca w szkole, warsztatach terapii zajęciowej, świetlicach środowiskowych, czy może rozkręcenie własnego interesu?

Pomysł na biznes konserwacja obrazów jest ścieżką, która warto podążać, choć z pewnością nie jest to najłatwiejsze zajęcie. Wymaga ogromnej wiedzy fachowej, sprawnej ręki, ale też samozaparcia przy zmaganiu się z prozą życia na rynku pracy – rywalizacją z konkurencją, zdobywaniu klienta, odzyskiwaniem należności. Niezbędna jest także umiejętność przetrwania martwego sezonu, kiedy takowy nastanie.

Sztukę i „prawdziwą” pracę – tego nie każdy jest w stanie konstruktywnie połączyć. Ale ci, którym się to udaje, mogą być z siebie naprawdę dumni. Bo grunt móc wykonywać to, co się umie, lubi i jeszcze zarabiać na tym na tyle, by utrzymać godnie siebie i swoją rodzinę.

Polecane pomysły na biznes: